ROTAM MADENCİLİK HİSTORİCAL

1986 Establishment

Rotam Madencilik

1986 yılında Sayın Bekir KAPLAN ve ortakları tarafından İstanbul’da kurulan Etiler Madencilik kömür madenciliği ile başlayan serüvenini bugün ağırlıklı olarak seramik sektörüne yönelik kil ayrıca hazır beton ve sodyum silikat sektörüne yönelik silis kumu üretimi ile sürdürmektedir. Şirketimiz uzun yıllara dayanan tecrübe, bilgi ve birikimlerini günümüz teknolojisi ile harmanlayarak geleceğe yürüyen bir yapıya sahiptir.

Yeraltı kayaklarının verimli bir şekilde değerlendirilmesini hedef alan şirketimiz bu kapsamda düzenli olarak yenilenen geniş makine parkı, tecrübeli çalışanları, tesisleri, laboratuvar imkanları, ve teknik personeli ile yıllar içinde sektörünün liderlerinden olmuştur. Şirketimiz sürekli devam eden arama faaliyetleri ile gelecek yılların üretimini de planlayan bir anlayışa sahiptir.

Ülkemizin birçok bölgesinde faaliyetlerde bulunan şirketimiz bugün İstanbul şile bölgesinde bulunan 3 ayrı bölgede madencilik faaliyetlerini sürdürmektedir. Üvezli, Sahilköy ve Avcıkoru şantiyeleri ile bölgenin en geniş kapsamlı madencilik faaliyetinde bulunan şirketidir. Gerek üretim kapasitesi gerekse ürettiği hammaddelerin kalitesi nedeni ile sektörün aranan şirketi durumundadır.

Şirketimiz yıllık 750.000 ton kil ve 1.000.000 ton kum üretimi ile bölgenin en büyük üreticisi konumundadır. Yıllık 250.000 ton kil ihracatı ile uluslararası kil pazarının da önemli tedarikçilerinden olmuştur.